  • PM4343.501NLT
PM4343.501NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4343.501NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM4343.501NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM4343.501NLT
Step5Bar-code shipping tag
PM4343.501NLT
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM4343.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.504W 14.00mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    40A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    500nH
  • DC Resistance (DCR)
    1.25mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    60A
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm