  • PM4HS-H-AC240VSW
PM4HS-H-AC240VSW
advertisement
Manufacturer No:
PM4HS-H-AC240VSW
HK JDW NO:
590-PM4HS-H-AC240VSW
Step5Bar-code shipping tag
PM4HS-H-AC240VSW
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Plug-In
  • Number of Pins
    11
  • Weight
    110g
  • Published
    2006
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    5A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Coil Voltage (AC)
    240V