  • PMR-4V320WDAA
PMR-4V320WDAA
advertisement
Manufacturer No:
PMR-4V320WDAA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMR-4V320WDAA
Package:
Datasheet:
PMR-4V320WDAA
Description:
AC/DC CONVERTER 4.2V 320W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMR-4V320WDAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    PMR (252W)
  • Size / Dimension
    8.46Lx4.53W x 1.18 H 215.0mmx115.0mmx30.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    320W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, CCC, cURus, TUV
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    60A
  • Voltage - Output 1
    4.2V
  • Voltage - Input
    88V~264VAC
  • Current - Output 1
    60A
  • Height
    29.972mm