  • PN14-10SLF-3K
PN14-10SLF-3K
advertisement
Manufacturer No:
PN14-10SLF-3K
HK JDW NO:
583-PN14-10SLF-3K
Package:
Molded
Datasheet:
PN14-10SLF-3K
Step5Bar-code shipping tag
PN14-10SLF-3K
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Reel
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
    Blue
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.162 (2.03mm ~ 4.11mm)
  • Tongue Inside Opening
    0.190 (4.83mm)
  • Length
    20.574mm
  • Length - Overall
    0.810 20.57mm
  • Width - Outer Edges
    0.330 8.38mm