  • PN18-10LFN-C
PN18-10LFN-C
advertisement
Manufacturer No:
PN18-10LFN-C
HK JDW NO:
583-PN18-10LFN-C
Step5Bar-code shipping tag
PN18-10LFN-C
  • Feature
    Serrated Termination
  • HTS Code
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Terminal Type
    Spring, Snap
  • Stud/Tab Size
    10 Stud
  • Terminal Gender
    FEMALE
  • Tongue Inside Opening
    0.190 (4.83mm)
  • Length
    23.114mm
  • Width
    7.37mm
  • Length - Overall
    0.910 23.11mm
  • Width - Outer Edges
    0.290 7.37mm