  • PNF14-8LF-M
PNF14-8LF-M
advertisement
Manufacturer No:
PNF14-8LF-M
HK JDW NO:
583-PNF14-8LF-M
Package:
Datasheet:
PNF14-8LF-M
Description:
Quantity:
In Stock : 2658
Step5Bar-code shipping tag
PNF14-8LF-M
  • Depth
    7.37mm
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.162 (4.11mm)
  • Terminal Type
    Spring, Snap
  • Stud/Tab Size
    8 Stud
  • Tongue Inside Opening
    0.160 (4.06mm)
  • Length
    23.622mm
  • Width
    7.37mm
  • Length - Overall
    0.930 23.62mm
  • Width - Outer Edges
    0.290 7.37mm