  • POE26W5V-R
POE26W5V-R
advertisement
Manufacturer No:
POE26W5V-R
HK JDW NO:
255-POE26W5V-R
Package:
Datasheet:
POE26W5V-R
Description:
TRANSFRMR 160UH 26W 2.6A POE SMD
Step5Bar-code shipping tag
POE26W5V-R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    20.411657g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    PoE
  • Size / Dimension
    0.846Lx0.866W 21.50mmx22.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Configurable (For DC/DC)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Power Over Ethernet (PoE)
  • Power Rating
    26W
  • Depth
    28.5mm
  • Frequency
    300kHz
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Inductance
    160 μH
  • Element Configuration
    Dual
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Inductance @ Frequency
    160μH @ 100kHz
  • Footprint
    0.846 L x 1.161 W (21.50mm x 29.50mm)
  • Height
    10.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.425 10.80mm
  • Length
    21.5mm
  • Width
    22mm