  • POE7W3X3.3-R
POE7W3X3.3-R
advertisement
Manufacturer No:
POE7W3X3.3-R
HK JDW NO:
255-POE7W3X3.3-R
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
POE7W3X3.3-R
Description:
XFRMF 100UH 7A 0.10A POE/PD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POE7W3X3.3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    8.164663g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PoE
  • Size / Dimension
    0.673Lx0.630W 17.10mmx16.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Configurable (For DC/DC)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Power Over Ethernet (PoE)
  • Power Rating
    7W
  • Depth
    16mm
  • Current Rating
    750mA
  • Frequency
    250kHz
  • Number of Outputs
    3
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Output Voltage
    3.3V
  • Inductance
    100 μH
  • Output Current
    750mA
  • Output Power
    7W
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Nominal Input Voltage
    60V
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
  • Inductance @ Frequency
    100μH @ 100kHz
  • Footprint
    0.673 L x 0.935 W (17.10mm x 23.74mm)
  • Height
    8.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.341 8.65mm
  • Length
    17.1mm
  • Width
    16mm