  • PQ1L323M2SPQ
PQ1L323M2SPQ
advertisement
Manufacturer No:
PQ1L323M2SPQ
Manufacturer:
Sharp
HK JDW NO:
12559-PQ1L323M2SPQ
Package:
SOT-89
Datasheet:
PQ1L323M2SPQ
Description:
Fixed PMIC SOT-89
Quantity:
In Stock : 6607
Step5Bar-code shipping tag
PQ1L323M2SPQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89
  • Number of Pins
    6
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    300mA
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    900mW
  • Voltage - Output
    3.2V
  • Max Input Voltage
    16V