  • PQA30-D24-S5-TH
PQA30-D24-S5-TH
advertisement
Manufacturer No:
PQA30-D24-S5-TH
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PQA30-D24-S5-TH
Package:
Datasheet:
PQA30-D24-S5-TH
Description:
DC/DC CONVERT 30W 5V OUTPUT CHAS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQA30-D24-S5-TH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Max Output Current
    6A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Height
    16.256mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PQA30-T (30W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    86%