  • PR02000204707JR500
PR02000204707JR500
advertisement
Manufacturer No:
PR02000204707JR500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PR02000204707JR500
Package:
Conformal
Description:
Through Hole 470mOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PR02000204707JR500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    470mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1.2W
  • Military Standard
    Not
  • Operating Supply Voltage
    500V
  • Diameter
    3.9mm
  • Length
    12mm
  • Width
    3.9mm