  • PRD15-Q24-S3-N-D
PRD15-Q24-S3-N-D
advertisement
Manufacturer No:
PRD15-Q24-S3-N-D
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PRD15-Q24-S3-N-D
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
PRD15-Q24-S3-N-D
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PRD15-Q24-S3-N-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Series
    PRD15 (15W)
  • Size / Dimension
    1.10Lx0.96W x 0.33 H 27.9mmx24.4mmx8.4mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Max Output Current
    4.5A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Height
    8.382mm