  • PRD48BF480T400A00
PRD48BF480T400A00
advertisement
Manufacturer No:
PRD48BF480T400A00
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-PRD48BF480T400A00
Description:
V.I CHIP PRM REGULATOR EVAL BOAR
Step5Bar-code shipping tag
PRD48BF480T400A00
    Select All
  • Published
    2011
  • Series
    VI Chip® PRM®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Voltage - Input
    38V~55V
  • Current - Output
    8.33A
  • Voltage - Output
    5V~55V
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Utilized IC / Part
    PRM48BF480T400A
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    400W