  • PRM162-K415K-203B3
PRM162-K415K-203B3
advertisement
Manufacturer No:
PRM162-K415K-203B3
HK JDW NO:
103-PRM162-K415K-203B3
Package:
Description:
POT 20K OHM 1/10W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
PRM162-K415K-203B3
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Taper
    Linear
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Rectangular - 1.142 x 0.630 Face x 0.630 H 29.00mmx16.00mmx16.00mm
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm