  • PRV4F0GBS103MA
PRV4F0GBS103MA
advertisement
Manufacturer No:
PRV4F0GBS103MA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PRV4F0GBS103MA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 10K Ohm 20% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (19.6 X 32.7mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRV4F0GBS103MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W