  • PRV4F0GJS502KLB10
PRV4F0GJS502KLB10
advertisement
Manufacturer No:
PRV4F0GJS502KLB10
HK JDW NO:
875-PRV4F0GJS502KLB10
Description:
VISHAY PRV4F0GJS502KLB10 Rotary Potentiometer, Industrial, 5 kohm, 1 W,20%, PRV4 Series, 1 Turns, Log (Audio)
Step5Bar-code shipping tag
PRV4F0GJS502KLB10
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V