  • PS1608GT2-R50-T5
PS1608GT2-R50-T5
advertisement
Manufacturer No:
PS1608GT2-R50-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-PS1608GT2-R50-T5
Package:
0603
Datasheet:
PS1608GT2-R50-T5
Description:
Rf Power Divider 0HZ-20GHZ 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS1608GT2-R50-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    PS
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    0Hz~20GHz
  • RF/Microwave Device Type
    SPLITTER
  • Insertion Loss
    6dB
  • VSWR-Max
    1.5
  • Insertion Loss (dB)
    0.3 dB
  • Input Power-Max (CW)
    20dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm