  • PS30-11MA1BR10K
PS30-11MA1BR10K
advertisement
Manufacturer No:
PS30-11MA1BR10K
HK JDW NO:
850-PS30-11MA1BR10K
Package:
Datasheet:
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 30MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS30-11MA1BR10K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Mfr
    TT Electronics/BI
  • Series
    PSxx
  • Size / Dimension
    Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    10 kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W, 1/5W
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    30mm