  • PS45M-0MD2LR20K
PS45M-0MD2LR20K
advertisement
Manufacturer No:
PS45M-0MD2LR20K
HK JDW NO:
860-PS45M-0MD2LR20K
Package:
Datasheet:
PS45M-0MD2LR20K
Description:
SLIDE POT 20KOHM 0.125W TOP 45MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS45M-0MD2LR20K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Published
    2016
  • Series
    PSxxM
  • Size / Dimension
    Rectangular - 2.362Lx0.354W x 0.276 H 60.00mmx9.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    20kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    45mm