  • PS6KV50-104A3030-PM
PS6KV50-104A3030-PM
advertisement
Manufacturer No:
PS6KV50-104A3030-PM
HK JDW NO:
40-PS6KV50-104A3030-PM
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 6986
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS6KV50-104A3030-PM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Turns
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Carbon
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PS6
  • Size / Dimension
    Round - 0.248Dia x 0.173 H 6.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±1500ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W