  • PSB50E-1200-42-T
PSB50E-1200-42-T
advertisement
Manufacturer No:
PSB50E-1200-42-T
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-PSB50E-1200-42-T
Quantity:
In Stock : 88
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSB50E-1200-42-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    90°C
  • Series
    PSB50 (50W)
  • Size / Dimension
    6.22Lx1.03W x 0.86 H 158.0mmx26.2mmx21.9mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    50W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, FCC
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    240VAC
  • Voltage - Input (Min)
    220VAC
  • Current - Output (Max)
    1.2A
  • Voltage - Output
    28V~42V