  • PSK-S25D-9
PSK-S25D-9
advertisement
Manufacturer No:
PSK-S25D-9
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PSK-S25D-9
Package:
9-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
PSK-S25D-9
Description:
AC/DC CONVERTER 9VDC23W
Step5Bar-code shipping tag
PSK-S25D-9
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PSK-S25D (25W)
  • Size / Dimension
    2.76Lx1.89W x 0.93 H 70.0mmx48.0mmx23.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    23W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%