  • PSMN7R5-25YLC,115
PSMN7R5-25YLC,115
advertisement
Manufacturer No:
PSMN7R5-25YLC,115
HK JDW NO:
699-PSMN7R5-25YLC,115
Package:
SC-100, SOT-669
Datasheet:
PSMN7R5-25YLC,115
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 7.4mOhm @ 15A, 10V ±20V 921pF @ 12V 15nC @ 10V 25V SC-100, SOT-669
Quantity:
In Stock : 6399
Step5Bar-code shipping tag
PSMN7R5-25YLC,115
  • Package / Case
    SC-100, SOT-669
  • Supplier Device Package
    LFPAK56, Power-SO8
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    42W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    7.4mOhm @ 15A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    1.95V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    921pF @ 12V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    56A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    15nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    25V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V