  • PT7M8202B15TA5EX
PT7M8202B15TA5EX
advertisement
Manufacturer No:
PT7M8202B15TA5EX
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-PT7M8202B15TA5EX
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
PT7M8202B15TA5EX
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 12075
Step5Bar-code shipping tag
PT7M8202B15TA5EX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Length
    2.92mm