  • PTD901-2015F-C103
PTD901-2015F-C103
advertisement
Manufacturer No:
PTD901-2015F-C103
HK JDW NO:
103-PTD901-2015F-C103
Package:
Datasheet:
PTD901-2015F-C103
Description:
POT 10K OHM 1/40W CARBON R-LOG
Step5Bar-code shipping tag
PTD901-2015F-C103
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    PCB
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.025W 1/40W
  • Max Power Dissipation
    25mW
  • Actuator Type
    Flatted
  • Taper
    Reverse Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Rectangular - 0.445 x 0.374 Face x 0.445 H 11.30mmx9.50mmx11.30mm
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm