  • PTF65200K00BYR6
PTF65200K00BYR6
advertisement
Manufacturer No:
PTF65200K00BYR6
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-PTF65200K00BYR6
Package:
Axial
Datasheet:
PTF65200K00BYR6
Description:
FIXED RESISTOR, 200kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF65200K00BYR6
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Epoxy Coating
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm