  • PTF65244R50AXEK
PTF65244R50AXEK
advertisement
Manufacturer No:
PTF65244R50AXEK
HK JDW NO:
873-PTF65244R50AXEK
Datasheet:
PTF65244R50AXEK
Description:
244.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF65244R50AXEK
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    244.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W