  • RLR20C5601GRRE7
RLR20C5601GRRE7
advertisement
Manufacturer No:
RLR20C5601GRRE7
HK JDW NO:
873-RLR20C5601GRRE7
Description:
Through Hole 5.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR20C5601GRRE7
  • Length
    11.43mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    3.51mm