  • PTK25-D24-S12-T
PTK25-D24-S12-T
advertisement
Manufacturer No:
PTK25-D24-S12-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PTK25-D24-S12-T
Package:
Datasheet:
PTK25-D24-S12-T
Description:
Quantity:
In Stock : 5472
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTK25-D24-S12-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~71°C
  • Published
    2006
  • Series
    PTK25 (25W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.25W x 0.67 H 76.2mmx57.2mmx17.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    2A