  • PTN0402E1132BST1
PTN0402E1132BST1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0402E1132BST1
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTN0402E1132BST1
Package:
0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTN0402E1132BST1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    50mW
  • Operating Supply Voltage
    75V
  • Length
    1.07mm
  • Width
    2.79μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    0402
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%