  • PTN0603E4991BBWS
PTN0603E4991BBWS
advertisement
Manufacturer No:
PTN0603E4991BBWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTN0603E4991BBWS
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTN0603E4991BBWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    150mW
  • Operating Supply Voltage
    75V
  • Height
    508μm
  • Length
    1.63mm