  • PTN0603E7501BBT1
PTN0603E7501BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0603E7501BBT1
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTN0603E7501BBT1
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 7.5kOhm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 276
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTN0603E7501BBT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    150mW
  • Operating Supply Voltage
    75V
  • Height
    508μm
  • Length
    1.63mm