  • PTN1005H1821BBWS
PTN1005H1821BBWS
advertisement
Manufacturer No:
PTN1005H1821BBWS
HK JDW NO:
866-PTN1005H1821BBWS
Package:
1005
Datasheet:
Description:
Thin Film, 1.82kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1005H1821BBWS
  • Package / Case
    1005
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Length
    2.67mm
  • Width
    1.27mm