  • PTN1206E1740BBT1
PTN1206E1740BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206E1740BBT1
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PTN1206E1740BBT1
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 174Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206E1740BBT1
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    174Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm