  • PTN1206H60R4BBT0
PTN1206H60R4BBT0
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206H60R4BBT0
HK JDW NO:
866-PTN1206H60R4BBT0
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 60.4Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206H60R4BBT0
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm