  • PV12P200A01B00
PV12P200A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV12P200A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PV12P200A01B00
Package:
Datasheet:
PV12P200A01B00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PV12P200A01B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PV12
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Round - 0.299Dia x 0.260 H 7.60mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W