  • PV14-8FFB-3K
PV14-8FFB-3K
advertisement
Manufacturer No:
PV14-8FFB-3K
HK JDW NO:
583-PV14-8FFB-3K
Package:
Datasheet:
PV14-8FFB-3K
Step5Bar-code shipping tag
PV14-8FFB-3K
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Depth
    7.87mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.170 (4.32mm)
  • Insulation
    Insulated
  • Terminal Type
    Flanged
  • Wire Cross Section
    2.5 mm2
  • Stud/Tab Size
    8 Stud
  • Terminal Gender
    FEMALE
  • Tongue Inside Opening
    0.170 (4.32mm)
  • Length
    21.844mm
  • Length - Overall
    0.860 21.84mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm