  • PV18-10R-L
PV18-10R-L
advertisement
Manufacturer No:
PV18-10R-L
HK JDW NO:
583-PV18-10R-L
Package:
Datasheet:
PV18-10R-L
Step5Bar-code shipping tag
PV18-10R-L
    Free Hanging (In-Line)
  • Material
  • Published
    2001
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Brazed Seam
  • Part Status
    Obsolete
    Red
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Length
    23.876mm
  • Width
    7.87mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.940 23.88mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm