  • PV18-6LF-E
PV18-6LF-E
advertisement
Manufacturer No:
PV18-6LF-E
HK JDW NO:
583-PV18-6LF-E
Package:
Datasheet:
PV18-6LF-E
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PV18-6LF-E
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
  • Published
    2009
  • Feature
    Brazed Seam, Serrated Termination
  • Part Status
    Active
    Red
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Spring, Snap
  • Tongue Inside Opening
    0.140 (3.56mm)
  • Length
    22.86mm
  • Length - Overall
    0.900 22.86mm
  • Width - Outer Edges
    0.270 6.86mm