  • PV22-4F-CY
PV22-4F-CY
advertisement
Manufacturer No:
PV22-4F-CY
HK JDW NO:
583-PV22-4F-CY
Package:
Datasheet:
PV22-4F-CY
Step5Bar-code shipping tag
PV22-4F-CY
    Copper
  • Contact Plating
  • Weight
    31.751466g
  • Published
    2011
  • Feature
    Brazed Seam
  • HTS Code
  • Depth
    5.1mm
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.110 (2.79mm)
  • Terminal Type
    Standard
  • Stud/Tab Size
    4 Stud
  • Tongue Inside Opening
    0.120 (3.05mm)
  • Length
    17.018mm
  • Length - Overall
    0.670 17.02mm
  • Width - Outer Edges
    0.200 5.08mm