  • PV22-8R-MY
PV22-8R-MY
advertisement
Manufacturer No:
PV22-8R-MY
HK JDW NO:
583-PV22-8R-MY
Package:
Datasheet:
PV22-8R-MY
Step5Bar-code shipping tag
PV22-8R-MY
  • Weight
    299.370993g
  • Published
    2010
  • Feature
    Butted Seam
    Yellow
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    6.6mm
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    -22 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.110 (2.79mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    8 Stud
  • Length
    19.812mm
  • Thickness
    0.020 0.51mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Width - Outer Edges
    0.260 6.60mm