  • PVG3G500C01R00
PVG3G500C01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG3G500C01R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVG3G500C01R00
Quantity:
In Stock : 1219
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVG3G500C01R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    PVG3
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.142 x 0.134 Face x 0.079 H 3.60mmx3.40mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW