  • PVG5A101C03R00
PVG5A101C03R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG5A101C03R00
HK JDW NO:
103-PVG5A101C03R00
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.25W J LEAD TOP
Step5Bar-code shipping tag
PVG5A101C03R00
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2009
  • Series
    PVG5
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.201 H 4.80mmx3.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    PVG5A
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    11
  • Height
    5.1054mm