  • PWR2615WR047F
PWR2615WR047F
advertisement
Manufacturer No:
PWR2615WR047F
HK JDW NO:
103-PWR2615WR047F
Package:
2615 J-Lead
Datasheet:
PWR2615WR047F
Description:
PWR2615 Series, Wirewound, 47mOhm, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR2615WR047F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2615 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PWR2615
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.154W 6.60mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    58V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.9mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6639
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    3.6068mm
  • Height Seated (Max)
    0.142 3.60mm