  • PWR4525WR220FE
PWR4525WR220FE
advertisement
Manufacturer No:
PWR4525WR220FE
HK JDW NO:
103-PWR4525WR220FE
Package:
4525 J-Lead
Datasheet:
PWR4525WR220FE
Description:
PWR4525 Series, Wirewound, 220mOhm, ±1%, -55°C~275°C
Quantity:
In Stock : 989
Step5Bar-code shipping tag
PWR4525WR220FE
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    4525 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PWR4525
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    220mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm