  • PYB10-Q24-S15-T
PYB10-Q24-S15-T
advertisement
Manufacturer No:
PYB10-Q24-S15-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PYB10-Q24-S15-T
Package:
Module
Datasheet:
PYB10-Q24-S15-T
Description:
Quantity:
In Stock : 10744
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PYB10-Q24-S15-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    43.999991g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Series
    PYB10-T (10W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-MXMA-X6
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    EN, IEC
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    667mA
  • Height
    21.336mm