  • PYB15-Q24-D5-H-U
PYB15-Q24-D5-H-U
advertisement
Manufacturer No:
PYB15-Q24-D5-H-U
HK JDW NO:
193-PYB15-Q24-D5-H-U
Datasheet:
PYB15-Q24-D5-H-U
Description:
Isolated DC/DC Converters Isolated Chassis Mount DC-DC Cnvrt
Step5Bar-code shipping tag
PYB15-Q24-D5-H-U
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    65.999986g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB15-U (15W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    1.5A 1.5A
  • Output Power
    15W
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Current - Output 1
    1.5A
  • Current - Output 2
    1.5A
  • Height
    25.146mm