  • PYB15-Q48-D15-DIN
PYB15-Q48-D15-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PYB15-Q48-D15-DIN
HK JDW NO:
193-PYB15-Q48-D15-DIN
Datasheet:
PYB15-Q48-D15-DIN
Description:
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W DIN
Step5Bar-code shipping tag
PYB15-Q48-D15-DIN
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    69.99999g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB15-DIN (15W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.87 H 76.0mmx31.5mmx22.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Power
    15W
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Current - Output 1
    500mA
  • Current - Output 2
    500mA
  • Height
    22.098mm