  • PYB30-Q48-S15-U
PYB30-Q48-S15-U
advertisement
Manufacturer No:
PYB30-Q48-S15-U
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PYB30-Q48-S15-U
Package:
Module
Datasheet:
PYB30-Q48-S15-U
Description:
Quantity:
In Stock : 28
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PYB30-Q48-S15-U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    58.000006g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PYB30-U (30W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.66Lx2.16W x 0.75 H 67.5mmx55.0mmx19.1mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    EN, IEC
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    30W
  • Current - Output 1
    2A
  • Height
    19.05mm