  • PYB30-Q48-T315-U
PYB30-Q48-T315-U
advertisement
Manufacturer No:
PYB30-Q48-T315-U
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYB30-Q48-T315-U
Datasheet:
PYB30-Q48-T315-U
Description:
DC/DC CONVERTER 3.3V +/-15V 30W
Step5Bar-code shipping tag
PYB30-Q48-T315-U
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    3.5A 500mA 500mA
  • Output Power
    26.5W
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Current - Output 1
    3.5A
  • Voltage - Output 3
    -15V
  • Current - Output 2
    500mA
  • Current - Output 3
    500mA
  • Height
    19.05mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Weight
    58.000006g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB30-U (30W)
  • Size / Dimension
    2.66Lx2.16W x 0.75 H 67.5mmx55.0mmx19.1mm
  • Max Power Dissipation
    30W